męska sylwetka, typy sylwetek u mężczyzn, jak dobrać strój do sylwetki, ubranie do męskiej sylwetki, jak się ubierać, jak ukryć mankamenty strojem,
fot. pexels.com

Podobnie jak u kobiet, tak i u mężczyzn można wyróżnić kilka podstawowych typów sylwetki. Są one pewnym wyznacznikiem tego, w jaki sposób powinno się ubierać, aby wyglądać dobrze i podkreślać atrybuty sylwetki. Dzięki temu można z łatwością też ukryć mankamenty. Wśród mężczyzn można wyróżnić 4 typy sylwetki: ołówek, gruszka, jabłko oraz trójkąt.

Sylwetka “ołówek”

W przypadku tego typu budowy ciała, wyraźnie widać pewne cechy charakterystyczne. Są to przede wszystkim wysoki wzrost oraz szczupła sylwetka. Talia, biodra oraz ramiona mają taką samą szerokość. Przy takiej sylwetce bardzo odradza się noszenie ubrań, które mają pionowe pasy, krzykliwe kolory oraz obcisłe fasony. Niekorzystnie wyglądają również rurki, które podkreślają chudość ciała i dodatkowo ją eksponują. Warto zwrócić uwagę, przy wyborze ubrań, aby dodawały sylwetce męskości. W łatwy sposób osiągnąć to można za pomocą dwurzędowych marynarek. Nosząc koszulę warto zostawić rozpięty kołnierzyk – poszerzy to optycznie ramiona oraz tors. Dobrze będą wyglądać także stylizacje “na cebulkę”, czyli składające się z kilku warstw w jasnych kolorach lub wyrazistych wzorach. Warto także nosić swetry oversizowe oraz szerokie okrycia wierzchnie. 

Pan gruszka

Jest to figura nieco inaczej rozpatrywana, niż w przypadku kobiecej gruszki. W przypadku kobiet mamy widoczne szerokie biodra, wąskie ramiona i talię. Jeśli chodzi o mężczyzn, to wyróżnia się w tej sylwetce przede wszystkim wysportowane plecy, nogi oraz ręce, przy nieco wystającym brzuchu. Powstaje wtedy pewna dysproporcja w stosunku do węższych ramion. 

Warto przy takiej sylwetce zrezygnować z golfów, obcisłych swetrów oraz koszul w kratę. Niekorzystnie będą wyglądać także spodnie z obniżoną talią. Definitywnie niedobrze będzie się prezentować na takiej sylwetce także za duży garnitur i marynarka. Ta ostatnia powinna kończyć się tuż za pośladkami – w innym wypadku wydłuży górę sylwetki. 

męska sylwetka, typy sylwetek u mężczyzn, jak dobrać strój do sylwetki, ubranie do męskiej sylwetki, jak się ubierać, jak ukryć mankamenty strojem,
fot. pexels.com

Dobrze jest natomiast ubierać się w ubrania, które optycznie pozwolą wysmuklić talię. Doskonałym wyborem będzie zatem koszulka z dekoltem V-neck, jednorzędowy garnitur oraz taliowana marynarka z szerszymi klapami. Warto wiedzieć także, że lepiej jest dobierać ciemniejsze kolory garderoby, na przykład klasyczną czerń.

Okrągłe jabłko

Panowie, którzy mają sylwetkę o kształcie jabłka, są z reguły niscy oraz korpulentni. Mają masywne nogi, ręce oraz zdecydowanie większy, niż w przypadku panów gruszek, brzuch. Jest to pewne wyzwanie, aby w takiej sytuacji ukryć mankamenty i wymaga to więcej czasu, jednak jest na to bardzo prosty sposób. Wystarczy znać kilka podstawowych zasad. 

Należy przede wszystkim nosić luźniejsze elementy odzieży, jednak nie mogą być one bardzo szerokie, bo to nie będzie wyglądało dobrze, wręcz poszerzy całą sylwetkę. Zdecydowanie niekorzystnie będzie też wyglądać wkładanie T-shirtu w spodnie oraz swetry o dużym splocie. Warto także unikać za długich spodni, które będą skracać nogi. Najlepiej jest postawić na klasykę, w najprostszym wydaniu. Dobrze na panach w tym typie będą wyglądać gładkie marynarki i koszule w ciemnych odcieniach. Znakomicie będą wyglądać także kamizelki, które ukryją nieco brzuch.

Idealny trójkąt

męska sylwetka, typy sylwetek u mężczyzn, jak dobrać strój do sylwetki, ubranie do męskiej sylwetki, jak się ubierać, jak ukryć mankamenty strojem,
fot. pexels.com

Wysportowana, umięśniona sylwetka to ideał, do którego dąży większość mężczyzn. Panowie o typie sylwetki trójkąt mają szerokie ramiona, wyrzeźbioną klatkę piersiową, płaski brzuch i szczupłe nogi. W ten sposób pojawia się pewnego rodzaju dysproporcja między górą a dołem, czyli kształt trójkąta. Warto w takim wypadku nieco ukryć ten mankament. Dolne elementy garderoby powinny mieć szersze nogawki – dobrym wyborem będą bojówki. Niewskazane jest noszenie rurek oraz nogawek w kant. Dobrze jest także nieco zrównoważyć górę. Można to osiągnąć dzięki noszeniu koszulek w drobne wzory. Należy jednak unikać poziomych pasów, które dodatkowo zwiększą dysproporcję.

Warto wiedzieć, że w tym wypadku sylwetkę najlepiej podkreślą tkaniny sztywniejsze, w których wygląda się bardziej elegancko. Dobrze jest także nosić cienkie wełny i miękkie bawełny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here