3 rzeczy, które przydadzą się na przyjęciu w ogrodzie

Ogród to świetne miejsce na urządzenie przyjęcia podczas ciepłego wieczoru. Co warto zaplanować na tę uroczystość, żeby wszystko przebiegło idealnie? A przede wszystkim – jak sprawić, żeby irytujące owady trzymały się z daleka od ciebie oraz twoich gości? Sprawdź, bez jakich 3 rzeczy twoje przyjęcie nie może się odbyć!

Zabezpiecz się przed komarami

Letnie wieczory zachęcają, by spędzać czas na zewnątrz. Organizowanie przyjęć w ogrodzie cieszy się więc sporą popularnością – zwykle panuje na nich swobodniejsza atmosfera niż podczas domowych imprez, a przy okazji można połączyć spotkanie towarzyskie z podziwianiem przydomowych plenerów. Niestety plany na dobrą zabawę i miłe spędzenie czasu w gronie przyjaciół i bliskich mogą pokrzyżować dokuczliwe, kąsające insekty. Jak się przed nimi ochronić? Z pomocą przyjdą lampy owadobójcze. Niektóre z nich można podwiesić, inne po prostu wystarczy postawić na stole – np. lampę UV na komary, która nie zawiera środków chemicznych, więc jest całkowicie bezpieczna w użyciu. Producenci polecają również ozdobne modele lamp, które dzięki swojemu eleganckiemu designowi świetnie sprawdzą się podczas przyjęcia także jako dekoracja. Duży wybór lamp chroniących przed insektami znajdziesz na : https://www.empik.com/dom-i-ogrod/zwalczanie-i-odstraszanie-szkodnikow/lampy-owadobojcze,39700801,s.

Specjalny namiot do zadań specjalnych

Jeżeli wyprawiasz duże przyjęcie, nawet na kilkadziesiąt osób, warto pomyśleć o rozstawieniu w ogrodzie dużego namiotu lub pawilonu. Zapewnią tymczasowe zadaszenie przed ostrym słońcem albo deszczem, wydzielą przestrzeń, w której możesz ustawić stoły z przekąskami i napojami, a także strefę do tańca. Garden party w namiocie lub pawilonie to bardzo eleganckie rozwiązanie, a rozstawienie tymczasowej konstrukcji nie jest bardzo pracochłonne. Jeśli dodatkowo zadbasz o efektowne oświetlenie – lampiony czy girlandy, wyczarujesz nastrojowy klimat.

Łatwe w rozłożeniu meble ogrodowe

Wyprawiając przyjęcie, powinieneś też zadbać o wystawienie dużego stołu, na którym ustawisz przekąski, a dla gości – wygodnych krzeseł. Optymalną opcją jest stół rozkładany, którego wielkość można dopasować do ilości zaproszonych osób. Do stołu można dostawić krzesła lub drewniane ławy. Jeśli szukasz mebli łatwych do przechowywania, zdecyduj się na krzesła składane albo takie, których budowa umożliwia tzw. sztaplowanie, czyli układanie ich jedno na drugim. Wybieraj modele z materiałów łatwych w czyszczeniu: metal, drewno, tworzywa sztuczne. Jeśli pogoda się popsuje, a temperatura nieoczekiwanie spadnie, użyj ogrodowego ogrzewacza powietrza – dzięki temu w każdych warunkach zapewnisz gościom przyjemne ciepło.

Zielony, przydomowy ogród stanowi wdzięczną oprawę dla przyjęć pod gołym niebem. Kiedy organizujesz garden party, upewnij się, że goście mają zapewnioną ochronę przed słońcem czy deszczem, miejsce do odpoczynku, a strefa zabawy będzie wolna od uciążliwych komarów. Na stołach, pomiędzy napojami i przekąskami warto ustawić wazony ze świeżymi kwiatami, świece w szklanych słojach czy inne dekoracje. Jeśli chcesz, żeby na tarasie było ciepło przez cały czas, nawet po zmroku, użyj ogrodowego ogrzewacza powietrza.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here