krzesla

Siedziska wykorzystywane w polskich domach mają różną formę. W jadalni bardzo często korzystamy z krzeseł tapicerowanych. Pokryte odpowiednio dobranym dobiciem, potrafią odmienić wygląd całego pomieszczenia oraz przemienić je w niezwykły i wyjątkowy zakątek. Tym bardziej, że jadalnie najczęściej aranżowane są w stylu przytulnym, ciepłym i domowym. Krzesła tapicerowane są idealne w osiąganiu tego efektu. Poniżej podpowiemy na jakie cechy dostępnych produktów zwrócić uwagę w czasie zakupu oraz jakie materiały są wybierane najczęściej na obicia. 

Krzesła tapicerowane – komfortowe i atrakcyjne wizualnie 

Krzesła tapicerowane należy dobierać względem stylu wykończenia jadalni. O wiele łatwiej dobrać umeblowanie do koloru ścian, niż na odwrót. Dlatego krzesła wybiera się najczęściej na końcowym etapie wykończenia lub remontu tego pomieszczenia. Warto też wziąć pod uwagę wygląd stołu – lub kupić go w zestawie razem z krzesłami. Jakby nie patrzył, to właśnie stół, przy którym rodzina spożywa posiłki, jest miejscem centralnym w każdym gospodarstwie domowym. 

Krzesła tapicerowane są wysoce estetyczne, a poszczególne dostępne modele prezentują odmienne kolory, rozmiary, kształty siedzisk oraz inne walory estetyczne. Ważny jest materiał wykorzystany jako obicie, który ma kluczowy wpływ na wygląd krzesła. Dlatego wybór tego mebla warto rozpocząć właśnie od ustalenia 

Jaki wybrać materiał na obicie? Przegląd najmodniejszych propozycji

Najczęściej wybierane materiały obiciowe w krzesłach tapicerowanych to przede wszystkim: naturalna skóra, skóra ekologiczna oraz tkaniny. Każdy z nich ma swoich wiernych fanów, niewyobrażających sobie innego typu obicia.

Skóra naturalna to wybór osób, które stawiają na klasykę. Materiał ten nadaje krzesłu szyku, blasku oraz klasy. Skóra naturalna ma także inne zalety – jest materiałem wysoce wytrzymałym, który można użytkować aktywnie przez okres kilku lat lub dłużej. Ponadto, krzesła tapicerowane skórą naturalną idealnie pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu eleganckim i „bogatym” – na przykład tych, w których znalazły się inne meble skórzane lub wykonane z polerowanego ciemnego drewna.

Ekoskóra to wybór osób, poszukujących materiałów wytrzymałych, jednak tańszych i bardziej ekologicznych niż skóra naturalna. Tym bardziej, że różnica pomiędzy skórą naturalną a skórą ekologiczną jest często niezauważalna. Dodatkową zaletą jest fakt, że ekoskóra jest łatwiejsza w czyszczeniu oraz można usuwać z niej plamy na mokro. Także, przy wykorzystaniu detergentów – takich jak choćby mydło. Tanie krzesła tapicerowane wykonane z ekoskóry możesz z łatwością nabyć w wielu sklepach meblarskich.

Obicia z tkanin w krzesłach tapicerowanych

Tkaniny to szeroka kategoria obić, w której znajdują się między innymi: bawełna, materiały syntetyczne oraz ich mieszanki w różnych proporcjach. Zdecydowaną zaletą obić z tkaniny jest rozbudowany wybór dostępnych produktów. Znajdziesz obicia prezentujące intensywne barwy, stonowane odcienie pastelowe oraz inne atrakcyjne kolory. Także obicia prezentujące desenie graficzne oraz cieszą się dużą popularnością.

Wybierając krzesła tapicerowane tkaniną, warto zwrócić uwagę czy wykorzystany materiał jest odporny na gniecenie, ławy w czyszczeniu oraz wytrzymały. Pod tym względem, najlepiej wypadają mieszanki materiałów syntetycznych, na przykład różne odmiany poliestru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here