Peleryna do salonu fryzjerskiego

Peleryna fryzjerska to podstawowy element wyposażenia, którego nie powinno zabraknąć w każdym salonie. Odpowiednio dobrana peleryna zapewni komfort Twoim klientom oraz wpłynie pozytywnie na ich wrażenia z wizyty w Twoim salonie. Poniżej przyglądamy się ofertom dostępnych peleryn fryzjerskich. Podpowiadamy: jakie rodzaje peleryn znajdziesz w sklepach, na co zwrócić uwagę w czasie zakupów oraz jak wybrać pelerynę profesjonalną i wysoce estetyczną. 

Peleryna fryzjerska – dla komfortu i wygody Twoich klientów

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, gdy zdradzimy, że główną funkcją peleryn fryzjerskich jest ochrona odwiedzających Cię klientów przed ścinkami włosów oraz innymi zabrudzeniami. Dlatego, peleryna powinna znaleźć się w każdym salonie, a każde strzyżenie powinno zaczynać się właśnie od nałożenia peleryny. Jest ona zresztą wykorzystywana nie tylko przy obcinaniu włosów, ale także w trakcie ich koloryzacji, stylizacji, przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych oraz przy innych okazjach. 

Dostępne produkty mogą różnić się rozmaitymi parametrami. Pierwszą i ważną sprawą jest materiał wykorzystany w produkcji. Warto sięgać przede wszystkim po produkty wykonane z tworzyw sztucznych, odpornych na wilgoć. Do takich należy poliester, którego rozmaite zalety idealnie pasują do zastosowania w pelerynach fryzjerskich. Jest to materiał bardzo lekki i zwiewny, nie obciążą noszącej go osoby, a często jest nawet nieodczuwalny. Wiele spośród dostępnych peleryn waży zaledwie 100-150 g. 

Dodatkową zaletą peleryn poliestrowych jest ich gładka powierzchnia. Dzięki temu wszelkie zabrudzenia – przede wszystkim obcięte włosy – z łatwością ześlizgują się z peleryny, trafiając na podłogę. Jest to duże ułatwienie w porównaniu do stosowanych dawniej peleryn bawełnianych, których czyszczenie było o wiele trudniejsze. 

Peleryna fryzjerska z prawdziwego zdarzenia – czyli jaka?

Każda peleryna powinna być wygodna w użyciu. Powinna posiadać komfortowe i wytrzymałe zapięcie, które będzie utrzymywać ją przez cały czas na ramionach Twoich klientów. Najczęściej stosowane są peleryny zapinane na rzepy, haftki oraz guziki. Niekiedy też stosuje się inne rodzaje zapięć. 

Niektóre produkty są bardziej rozbudowane niż inne i posiadają dodatkowe elementy zwiększające wygodę ich użycia. Mowa przede wszystkim o pelerynach wyposażonych w dodatkowy otwór, przez który Twoi klienci będą mogli obsługiwać smartfony. Jest to duże ułatwienie, szczególnie jeśli wykonujesz zabiegi trwające dłużej niż godzinę, w czasie których klienci zdążą się znudzić. 

Rozmiar peleryny to również ważna kwestia. Standardowe rozmiary wynoszą 130×145 cm, choć znajdziesz także peleryny mniejsze jak i większe. Warto mieć na wyposażeniu swojego salonu przynajmniej kilka peleryn większych rozmiarów, na wypadek wizyty klientek z bardzo długimi włosami. Peleryny krótkie również się przydają, szczególnie jeśli Twój salon odwiedzają dzieci i młodzież. 

W peleryny fryzjerskie najlepiej zaopatrywać się w specjalistycznych sklepach internetowych lub stacjonarnych. Ponieważ peleryny są produktem stosunkowo łatwo dostępnym, wiele sklepów oferuje możliwość ich zakupu od ręki. Peleryna fryzjerska z dostawą w 24h to dziś standard każdego sklepu kosmetycznego i fryzjerskiego działającego online.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here