jak znaleźć swój styl, jak znaleźć własny styl, oryginalny styl, poszukiwanie stylu, style modowe,
fot. pexels.com

Wygląd to jeden z najważniejszych aspektów naszego życia. Codziennie patrzymy w lustro, dbamy o to, jak wyglądamy i co nosimy. Często od tego, jak się zaprezentujemy, zależy, czy dostaniemy pracę, spodobamy się osobie, na której nam zależy, lub czy dostaniemy się od jakiegoś środowiska, które nas interesuje. Ciężko niestety znaleźć swój własny styl i wyróżnić się w świecie, kiedy co druga osoba ubiera się podobnie. Sama moda również wytycza nam pewne granice tego, co powinniśmy, a czego nie powinniśmy nosić. Jak zatem znaleźć to coś, co będzie nas opisywało najlepiej?

Zacznij od osobowości

Bardzo często nasz styl oraz upodobania biorą się z samych cech charakteru. Jeśli jesteś osobą, która uwielbia uprawiać sport, jest bardzo aktywna i ceni wygodę, to z pewnością nie chodzisz na co dzień ubrana w szpilki. Osobowość bardzo determinuje to, w jaki sposób się prezentujemy. Dlatego, aby znaleźć ten swój jedyny, niepowtarzalny styl, należy najpierw zastanowić się, kim dokładnie się jest i co tak naprawdę się lubi. Styl powinien być formą manifestacji nas samych lub doskonałym dopełnieniem naszego “ja”. Warto także postawić na nieco kreatywności i nie bać się wychodzić poza pewne ustalone na sztywno ramy mody. 

Jaki można mieć styl?

Tak naprawdę możemy stworzyć swój własny, nieokreślony żadnymi zasadami styl. Jednak, jeśli szukasz inspiracji, to przyda Ci się znajomość podstawowych styli modowych. Istnieje kilka takich, które stanowią pewną bazę dla dalszych poszukiwań. Pozwalają określić, w jakie ramy się najlepiej wpasowujemy, jakie są nasze upodobania. Wyróżnia się zatem 5 podstawowych styli.

jak znaleźć swój styl, jak znaleźć własny styl, oryginalny styl, poszukiwanie stylu, style modowe,
fot. pexels.com

Boho

Jest to styl, który kojarzy się przede wszystkim z hipisami, ich swobodą oraz wygodnym modowym rozwiązaniom. Jest to styl ludzi wolnych, który ma pełno frędzli, kwiatów, luźnych materiałów. Jego symbolem są także wiszące kolczyki i rozwiane włosy. Motyw przewodni to natura oraz wolność.

Casual

Jest to tak zwany styl na co dzień, nieformalny i swobodny. Przede wszystkim opiera się na klasyce mody, takiej jak biały T-shirt, jeansy, trampki, swobodne marynarki, spódnice oraz baleriny. Jest to pewnego rodzaju sportowa elegancja.

Glamour

Jest to zdecydowanie styl, któremu nie można odebrać elegancji oraz blasku. W tym stylu nie stawia się na mnóstwo dodatków, raczej wszystko musi stanowić o pewnego rodzaju luksusie. Jest przede wszystkim kojarzony z małą czarną i piękną biżuterią.

W rytmie rocka

Przetarte jeansy, trampki i ramoneska – to podstawy tego stylu. Głównie ubierają się w ten sposób osoby, które w jakiś sposób połączone są z cięższymi brzmieniami. Mocno podkreślone oczy oraz czerwień na ustach również współgrają z tym stylem.

Styl francuzek

Paryski styl jest synonimem dobrego smaku oraz eleganckiego umiaru. Charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem i nietuzinkowością. Łączy w sobie elegancję oraz praktyczność. 

Warto wiedzieć, że przy szukaniu własnego stylu nie jest istotny tylko sam ubiór. Nasza prezencja to także fryzura oraz makijaż. Dobrze dobrana fryzura oraz kolor włosów może zdziałać cuda z każdą twarzą. 

Jak zatem znaleźć swój styl?

Po pierwsze, warto nie podążać ślepo za najnowszymi trendami. Często przecież nie będzie pasowało to do naszej figury lub osobowości. Sam fakt, że coś noszą wszyscy, nie oznacza, że też musisz. Dobrze jest się wyróżnić z tłumu! Poza tym styl powinien wyrażać Ciebie. 

Podstawą są także akcesoria – dobry zegarek, piękna biżuteria, czy odpowiednio dobrana torebka czasami sprawiają, że stylizacja nagle nabiera innego wymiaru. 

Dobrze jest także zorganizować swoją szafę i pozbyć się rzeczy, które nam po prostu zalegają. Niektórych ubrań nie nosimy, bo do niczego nam nie pasują, niektóre są za małe lub za duże. Garderoba powinna być praktyczna i doskonale do nas dopasowana. Warto kupować ubrania pod kątem gotowych stylizacji, wówczas łatwiej nam będzie nie wydawać pieniędzy na ciuchy, które “kiedyś się do czegoś przydadzą”. 

jak znaleźć swój styl, jak znaleźć własny styl, oryginalny styl, poszukiwanie stylu, style modowe,
fot. pexels.com

Warto także być otwartą osobą. To, że nie nosiłaś nigdy ubrań w kolorze niebieskim, bo ktoś kiedyś powiedział, że nie do twarzy Ci w tym kolorze, nie oznacza, że ta osoba wiedziała cokolwiek na ten temat. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wyzbyć się swoich przekonań i spróbować nosić zupełnie inne ubrania, niż do tej pory. Eksperymentuj i baw się modą, a z pewnością znajdziesz swój styl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here