jak schudnąć, odchudzanie się, jak ćwiczyć by schudnąć, co ćwiczyć by schudnąć, zalety ćwiczeń, jak często ćwiczyć
fot. pexels.com

Masz nadprogramowe kilogramy? Zastanawiasz się, czy sama dieta wystarczy? Otóż nie – warto jest także spędzać czas aktywnie, pobudzając organizm do pracy poprzez ćwiczenia. Dzięki temu przyspieszysz metabolizm oraz utrzymasz doskonałą formę. Sylwetka również nabierze zdecydowanie większej sprężystości oraz jędrności. Owszem, jest dużo wymówek, żeby nie ćwiczyć, jednak warto wiedzieć, że wystarczy tylko 30 minut dziennie, aby być zdrowym i chudnąć.

Dlaczego ćwiczenia są ważne?

Jeśli ćwiczysz codziennie, to sprawisz, że Twój organizm zaczyna zdrowo funkcjonować. Poprawia się krążenie oraz kondycja. Jest to doskonały sposób na rozładowanie stresów, niepokojów oraz negatywnych emocji. Warto wiedzieć, że zła dieta połączona z jakże częstym trybem życia obecnie, czyli siedzącym, skutkuje brakiem równowagi energetycznej. Więcej kalorii konsumujemy, niż spalamy. To prowadzi do odkładania się tłuszczyku. 

Jak zacząć?

Niezbędne oczywiście będzie zapoznanie się z prawidłową techniką wykonywania danego ćwiczenia lub sportu, który nas interesuje. Jeżeli chcesz jeździć na rowerze, to z pewnością nie będą Ci potrzebne konkretne techniki samej jazdy – w końcu każdy z nas robi to od dzieciństwa. Jednak w przypadku biegania warto dowiedzieć się, w jaki sposób zacząć, aby nie mieć kontuzji lub się nie zniechęcić. Jeżeli wybierasz siłownię, to tam możesz dobrać odpowiedniego, profesjonalnego trenera, który pokaże jak wykonywać ćwiczenia oraz jak często.

Można także zacząć ćwiczyć w domu, wykorzystując różne filmiki znalezione w Internecie. Znaleźć można dużo różnych playlist z ćwiczeniami dla osób początkujących, gdzie dokładnie wytłumaczona jest technika ich wykonywania. Później możemy przechodzić do trudniejszych, w miarę wzmacniania organizmu i poprawy kondycji fizycznej.

Zalety regularnych ćwiczeń

jak schudnąć, odchudzanie się, jak ćwiczyć by schudnąć, co ćwiczyć by schudnąć, zalety ćwiczeń, jak często ćwiczyć
fot. pexels.com

Ćwicząc regularnie poprawisz zdecydowanie wygląd swojego ciała. Uwydatnią się mięśnie, które będą stabilizować sylwetkę. Będziesz mieć także większą świadomość swojego ciała i tego, co potrafi i do czego jest zdolne. Po jakimś czasie zaczniesz zauważać, że niektóre ćwiczenia stały się banalnie proste i będziesz mógł podwyższać poprzeczkę. Kondycja fizyczna będzie zdecydowanie na wysokim poziomie. 

Warto także wspomnieć o poprawie nastroju oraz odstresowaniu się. Dzięki ćwiczeniom zaczniemy być spokojniejsi i lepiej sypiać.

Jak często ćwiczyć?

Według najnowszych badań, jedynie pół godziny dziennie ćwiczeń pomaga w utrzymaniu zdrowej wagi oraz obniżenia ryzyka niektórych schorzeń. W zależności od wagi tak naprawdę będzie potrzebny inny czas, aby osiągnąć swój cel. Niektóre osoby będą potrzebowały godziny dziennie ćwiczeń, aby nie tyć – niektóre będą musiał jedynie trochę się poruszać.

jak schudnąć, odchudzanie się, jak ćwiczyć by schudnąć, co ćwiczyć by schudnąć, zalety ćwiczeń, jak często ćwiczyć
fot. pexels.com

Bardzo często okazuje się, że nie mamy niestety bardzo dużo czasu na trening w całym dniu pełnym obowiązków. Jednak warto zastanowić się, czy tak naprawdę, jeśli zrezygnujemy z niektórych rzeczy (np. siedzenie na social mediach), czy nagle nie znajdziemy czasu na wciśnięcie treningu. Być może wystarczyłoby jedynie wcześniejsze wstawanie i rozpoczynanie dnia z nową energią? Można także podzielić sobie czas ćwiczeń na kilka części – dzięki temu ćwiczymy cały dzień. Ważne jest jedynie to, by osiągnąć wymagane minimum.

Efektywny trening

Aktywność fizyczna na szczęście to nie tylko powtarzanie w kółko brzuszków oraz przysiadów. Niektóre czynności, takie jak spacer, również zaliczają się do aktywności fizycznej, a przecież są przyjemne i często robimy je mimowolnie, np. wracając z pracy, zamiast jadąc tramwajem. Można także zamiast jechać windą, to wybierać schody. Popracujemy wtedy nad mięśniami nóg oraz pośladków. Warto także, jeśli jeździsz samochodem, do pracy, parkować go stosunkowo daleko. Takie małe kroczki w ogólnym rozliczeniu bardzo dużo potem dają! 

Może warto także wypróbować nowe sporty, których się nigdy nie próbowało? Dobrym pomysłem jest pływanie, albo wycieczki górskie, jazda na nartach. Same w sobie stanowią doskonałą rozrywkę, a dodatkowo można spalić mnóstwo kalorii.

Dobrze jest także nagradzać się za osiąganie celów. Jeden raz w miesiącu na cheat meal lub cheat day nie zepsuje efektów, a poprawi humor i zmotywuje do dalszej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here